AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Kur’an-ı Kerim Öğretimi´ Çalıştayı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Örgün Eğitim Kurumlarında Seçmeli Ders Olarak Kur’an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı’ düzenleniyor.
‘Kur’an-ı Kerim Öğretimi´ Çalıştayı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Örgün Eğitim Kurumlarında Seçmeli Ders Olarak Kur’an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı’ düzenleniyor.

 

İki gün sürecek çalıştayda, ‘Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Karşılaşılan Sorunlar ve Yeni Metotlar’, ‘Kur’an-ı Kerimi Anlama ve Anlatma Metotları’ ve ‘Çağımızın Gençlerine ‘Kur’an-ı Kerimi Nasıl Anlatmalıyız’ başlıkları altında Kur’an-ı Kerim eğitimi masaya yatırılacak.

 

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen çalıştayın ilk gününe, Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan, Vali Yardımcısı Mehmet Gökhan Zengin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahri Bayıroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, İl Müftüsü İzani Turan, çok sayıda akademisyen ve öğretmen katıldı.

 

Çalıştayın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan, “Ülkemizin bulunduğu coğrafyaya baktığınız zaman bu coğrafyada toplumu kaynaştıran ve bir araya getiren farklı ırklar, dinler, mezhepler, orijinler ve etnisiteler olsa bile bir din mefhumu var. Bu din mefhumu, yıllardır bu toplumu kardeş yapmış, bir arada tutmuş ve aynı hedefe doğru ilerlemede büyük etken olmuştur. Bu bakımdan dinin öğrenilmesi, dinin ana metni olan Kuran´ın öğrenilmesi ve öğretilmesi de bu toplum açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.

 

Yeni eğitim sistemine göre 5. sınıftan itibaren çocuklara seçmeli Kur’an dersi verileceğini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, iki gün sürecek çalıştayın verimli geçeceğine inandığını söyledi.

 

Başak, “Çalıştayda, çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim derslerinin nasıl verilmesi gerektiği, hangi metotlar uygulanırsa daha fazla verim alınabileceği, okumanın yanı sıra anlama ve değerlendirebilme yöntemleri ele alınacak” şeklinde konuştu

8216Kur8217an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı 8216Kur8217an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı 8216Kur8217an-ı Kerim Öğretimi Çalıştayı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.