AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

    Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında bir program düzenlendi.
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

 

 

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Müftü Vekili Şevket Dilmaç, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Bekir Taşdan ve Mehmet Nuri Bilen, şube müdürleri, kurum amirleri, veliler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed´in Kur´an-ı Kerim´in adeta yaşayan bir örneği olduğunu belirtti.

 

Peygamber Efendimizin ebedi saadet yolunu insanlığa gösterdiğini ifade eden Başak, “Kutlu Doğum Haftası denildiğinde Hz. Peygamberi (SAV) anmak ve en önemlisi onu anlamak akla gelir. O rahmet ve sevgi Peygamberidir. Dünya onunla aydınlanmış, doğru yolu o göstermiştir. İnsanlara varlığın gayesini öğretmiştir. Her sahada ideal insan olma portresini yaşantısıyla göstermiştir. İnsanların her zaman muhtaç oldukları güzel ahlak ilkelerini talim etmiştir. Yüce Allah´ın gönderdiği peygamberler halkasının sonuncusu Peygamberimiz Hz. Muhammed´in doğumu sıradan bir olay değildir. Kutlu doğum dünyada birçok değişim ve gelişimlerin yaşanmasına vesile olmuştur. Peygamber Efendimiz hayatını insanların İslam dini ile buluşmasına adamıştır. Örnek şahsiyeti, merhametli, yumuşak kalbiyle tüm insanları kucaklayan Hz. Peygamberimiz, Allah´tan aldığı iman ve barış ışığını her seviyedeki insanla paylaşmış, hayatı boyunca hak sahibine hakkını vermek için büyük gayret göstermiştir. Peygamber Efendimizi insanlık örnek almalıdır” dedi. 

 

Başak’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiir ve ilahiler okundu. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Siyer-i Nebi sınavında dereceye giren öğrencilere ödüller verdi.

 

Kutlu Doğum Haftası EtkinlikleriKutlu Doğum Haftası EtkinlikleriKutlu Doğum Haftası EtkinlikleriKutlu Doğum Haftası EtkinlikleriKutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.