AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Müdürleri İle YGS Değerlendirmesi Yapıldı

    İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak başkanlığında Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) ardından, il merkezinde bulunan lise müdürlerinin katılımı ile sınav sonuçları değerlendirme toplantısı yapıldı.
Lise Müdürleri İle YGS Değerlendirmesi Yapıldı

 

 

Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, şube müdürleri ile lise müdürleri katıldı. Değerlendirme toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, "İlimiz 2013 YGS sınavında Türkiye sıralamasında 4 basamak yükselerek 74. olmuştur. İlimizde hem puan ortalamaları hem de net ortalamalarında artış görülmüştür. Yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) ilimiz öğrencileri ve il milli eğitim olarak hazırlıklarımız devam etmektedir. Bu yükselişimizin her yıl artarak devam edeceğine inancımız vardır. İlimizin 2012 yılında puan ortalaması 180,01 iken 2013 yılında yaklaşık 10 puan yükselerek 190,50 olmuştur" dedi.

 

Başak´ın konuşmanın ardından, 2013 yılının YGS sonuçlarını grafikler halinde gösterilirken, lise müdürlerinin görüş ve önerileri alındı.

 

Lise Müdürleri İle YGS Değerlendirmesi YapıldıLise Müdürleri İle YGS Değerlendirmesi Yapıldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.