AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Liseler Arası Münazara Yarışması düzenlendi.  
LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI

Yarışma 23 Mart 2015 tarihinde Ağrı merkez ilçedeki 18 lise arasında başladı. 4 aşamalı olarak gerçekleştirilen yarışmanın finaline Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi kaldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen münazara finalini İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

 Münazara yarışmasında Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Ormanların ve çevrenin korunmasında toplumsal bilinç daha etkilidir”, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise “Ormanların ve çevrenin korunmasında kanunlar daha etkilidir” konularını savundu.

 Yarışma sonunda jüri üyelerinin yaptığı puanlamanın ardından Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birinci, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ikinci oldu. Dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce çeşitli ödüller verildi.

 Öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Öğrencilerin çok güzel bir yarışma çıkardığını ve programdan gerçekten çok dersler alındığını, bu tür etkinliklerin öğrenciler için oldukça önemli olduğunu, öğrencilerin kendilerini topluluk önünde ifade etmenin zorluklarını görerek ve yaşayarak öğrendiklerini, bu husus da öğrencilerin geleceği için oldukça önemlidir” dedi.

Dursun, programda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.