AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARI İLE ALANLARIN TANITILMASI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları ile Alanların Tanıtılması” toplantısı yapıldı.  
MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARI İLE ALANLARIN TANITILMASI YAPILDI

  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fırat Kaya, okul müdürleri ve rehber öğretmenleri katıldı.

 Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fırat Kaya, “Mesleki ve teknik eğitimle; iş, hizmet ve sağlık alanlarında ihtiyaç duyulan ulusal ve uluslararası meslek standartlarına uygun nitelikte insan gücünün yetiştirilmesi, mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve uygulanan programlarla girişimcilik bilinci, meslek etiği, iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile iş alışkanlığının kazandırılması, mesleki eğitim görenlerin istihdama hazırlanması hedeflenmektedir. Mesleki rehberlik; geleceğin güvencesi ve teminatı olan gençlerin, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda doğru meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, onları meslek yaşamları süresince izleyerek gereksinimlerini tespit etme ve eğitim sistemi içerisinde yeterliliklerini geliştirme hizmetleri ile ülkemizin geleceği ve sosyoekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak nitelikte bireylerin yetiştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için mesleki ve teknik Anadolu liselerinin tanıtımı, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yer alan 52 alan ve 204 dala ait liste ile mesleki ve teknik eğitim alanları tanıtım modülü dokümanlarından yararlanarak ilgili mevzuat hükümlerine göre mesleki ve teknik ortaöğretimin tanıtımına yönelik faaliyetlerin yapılması gerekmektedir” dedi.

 Kaya’nın konuşması ardından “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları İle Alanların Tanıtılması” yapıldı.          

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.