AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine iftar yemeği verildi.
Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine iftar yemeği verildi.

 

Özel bir restoranda verilen iftar yemeğine, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Başak, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Cevat Gültekin, İl Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Ahmet Barbak, milli eğitim müdür yardımcıları, milli eğitim şube müdürleri, eğitim denetmenleri ve okul müdürleri katıldı.

 

Yemek sonrası bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Başak, idrak edilecek olan Kadir Gecesi’nin bayram habercisi olduğunu söyledi.

 

Başak, “Bu gece Ramazan Bayramı’nın habercisi olan mübarek Kadir Gecesi´ni idrak edeceğiz. Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allah’a arz etmek için de değerli bir fırsattır. Bu mübarek gecenin tüm İslam alemine, ülkemize, Ağrılılara ve eğitim camiasına iyilikler ve güzellikler getirmesini dilerim. 19 Ağustos 2012 Pazar gününden itibaren millet olarak tüm İslam alemiyle birlikte birlik ve beraberlik halinde Ramazan Bayramı’nı idrak edeceğiz” dedi.

 

Bayramların insanlar arasındaki karşılıklı sevgilerin perçinlendiği günler olduğuna dikkat çeken Başak, “Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillenip kuvvetlendiği ender günlerdendir. Bu bayramda kimsesizler, yaşlılar, çocuklar, yoksullar, yetimler ve hastalar en çok sevgiye ve ilgiye muhtaç olan kişiler olup, bu vatandaşlarımızı sevindirip sıkıntılarını gidermeliyiz. Sevgi, hoşgörü, kardeşlik duygularımızı her şeyin üstünde hissettiğimiz bayram günlerindeki güler yüz ve samimiyetin sonraki günlerde de devam etmesini diliyor, bu inanç ve düşüncelerle tüm İslam aleminin, ülkemizin, Ağrılıların ve eğitim camiasının Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar; sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle nice bayramlara ulaşılmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu  Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu  Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu  Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu Milli Eğitim Camiası İftarda Buluştu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.