AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı

Ağrı’da Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.
Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı

Ağrı’nın eğitim ve öğretim sorunlarının masaya yatırıldığı danışma kurulu toplantısı Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın başkanlığında yapılan toplantıya, çok sayıda daire amiri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve öğrenci temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda eğitim bölgesi danışma kurulunun çalışması ve görevlileri ile ilgili bilgilerin verilmesi, örgün ve yaygın eğitimin, bölgenin istek ve ihtiyaçlarına, istihdam durumuna ve özelliklerine göre ilgili kurullarla iş birliği yaparak yönlendirilmesi, planlaması ve yürütülmesine ilişkin görüş ve öneriler, eğitim ve öğretimin kesintisiz ve eksiksiz yürütülmesi için gerekli önlemlerin alınması, bölgedeki eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleştirilmesi, eğitim bölgesinde yüksek öğretim kurumlarıyla iş birliği yapılacak konuların belirlenmesi, 4+4+4 zorunlu eğitimine göre 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, eğitim bölgesi içinde ve eğitim bölgeleri arasında dayanışma ve rekabeti sağlamak suretiyle eğitimde kalitenin yükseltilmesi, eğitim kurumları dışında, bölgenin eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynaklarının seferber edilmesi, başta insan kaynağı olmak üzere diğer kaynakların eğitim kurumları arasında ayrım yapmaksızın verimli, etkili ve ortak kullanımının sağlanması, taşımalı eğitim vb. konularla ilgili önlemlerin alınması, bölgenin eğitimine katkıda bulunacak okul ile toplum bütünleşmesinin sağlanması, öğretmen ve diğer personelin hizmet içi eğitiminin sağlanmasıyla ilgili konular ele alındı. Dilek ve temennilerin ardından Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısı sona erdi.

 

Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.