AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Sarı Bant Uygulaması

İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası koridorlarına, görme engelli vatandaşlar için sarı bantlı yollar yapıldı.  
Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Sarı Bant Uygulaması

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, görme engelli vatandaşların hizmet binasına daha rahat ve güvenli gelip gidebilmeleri, hareket edebilmeleri için sarı bantlı yollar yaptı. Görme engelli vatandaşların Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında daha rahat ve güvenli hareket edebilmeleri için böyle bir uygulama yaptıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’yle ilgili düzenlediğimiz programda görme engelli bir arkadaşımız Braille alfabesiyle çok güzel bir konuşma yapmıştı. Aslında engel her yerde var ama asıl engel kafalarda, bu engelleri aşmamız gerekiyor. Türkiye nüfusunun yüzde 11’i, yani yaklaşık 8,5 milyon engelli vatandaşımız var. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmet etmemiz gerekiyor. Burada rehberlik araştırma merkezimiz, rehabilitasyon merkezlerimiz bununla ilgili çalışmalar yapıyor. Ağrı’da ilk defa özel eğitim okulumuzda açıldı. Artık bu okulun 1. ve 2. kademesi de olacak, yani hem ilkokul hem de ortaokul kısmı olacak. İnşallah bundan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engelli vatandaşlarımıza eğitim vermeye başlıyoruz. 3 Aralık’ta Rehberlik Araştırma Merkezinde görevli arkadaşlarla rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrencilerimizle hem de üniversitenin ortak paylaşımıyla bir program düzenledik. Orada engelli vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin sıkıntılarını bir daha ve iyice fark ettik. Biz de nasıl çözüm bulabiliriz diye düşündük ve en azından kendi hizmet binamızda görme engelli vatandaşlarımızın bizlere, şube müdürü arkadaşlarımıza, memur arkadaşlarımıza daha rahat ve güvenli ulaşabilmeleri için hizmet binamızın koridorlarına ve merdivenlerine sarı bantlar yerleştirdik. İnşallah bu da görme engelli vatandaşlarımıza katkı sağlar, faydası olur” şeklinde konuştu.

 

Görme engelli vatandaşların İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasına artık daha rahat gelip gidebileceklerini söyleyen Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Garip Duman ise, “Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Görme engelli arkadaşlarımızın hizmet binasına daha rahat girip çıkmaları için bant yollar yapmışlar. Çok güzel olmuş gerçekten, bu bizi çok mutlu etti. Bu binaya gelen artık daha rahat odaları bulabilecek. Bu hizmetin diğer kamu binalarında da olmasını istiyoruz. Birkaç yerde var, ama düzenli değil. Burası düzenli olmuş. Düzenli bir şekilde yapılırsa görme engelli vatandaşlarımız için daha iyi olur” dedi.

 

Altı Nokta Körler Derneği üyeleriyle bir süre sohbet eden Başak, daha sonra misafirlerini kapıya kadar yolcu etti.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü8217nden Sarı Bant Uygulaması Milli Eğitim Müdürlüğü8217nden Sarı Bant Uygulaması Milli Eğitim Müdürlüğü8217nden Sarı Bant Uygulaması Milli Eğitim Müdürlüğü8217nden Sarı Bant Uygulaması Milli Eğitim Müdürlüğü8217nden Sarı Bant Uygulaması Milli Eğitim Müdürlüğü8217nden Sarı Bant Uygulaması

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.