AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Yarın Sizdeyiz’ projesi kapsamında Burak Karagöz ve Barış Sarı adlı öğrencilerin ailelerini evlerinde ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Yarın Sizdeyiz’ projesi kapsamında ailelere ev ziyaretleri düzenleniyor. Velilerin okula gelmesini beklemeyen okul idarecileri ve öğretmenler, öğrencileri evlerinde ziyaret ediyorlar. Sabah derste, akşam ev ziyaretlerinde öğrencilerle bir araya gelen öğretmenler, ailelere yönelik rehberlik hizmeti sunarak öğrencilerin okuldaki başarısını arttırmayı hedefliyorlar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, proje kapsamında Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde bulunan Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda okuyan Burak Karagöz ve Barış Sarı adlı öğrencilerin ailelerini evlerinde ziyaret etti. Öğrenci ailelerinin ziyaretine Başak’a Şube Müdürleri Özlem Çeçen ve Neriman Karakoç ile Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Orhan Çetrez, Müdür Yardımcısı Sedrettin Güler ve Türkçe öğretmeni Zeynep Gür eşlik etti.

 

Ailelerle bir süre sohbet ederek sorunlarını dinleyen Başak, ikram edilen çayı içti. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yerel projelerinden bir tanesi olan ‘Yarın Sizdeyiz’ projesi kapsamında Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrencilerimizin evlerini ziyaret ettiğini söyledi.

 

Başak, “Karagöz ailesinin bir özelliği 8 tane kardeşimizin okuyor olması, bundan dolayı annemize teşekkür ediyor, onu takdir ediyoruz. Özellikle Ağrı gibi bir ilimizde, bölgemizde bir kadının tek başına 8 çocuğunun, hepsini okutması anne açısından takdire şayan bir durum. Dolayısıyla annemize tekrar teşekkür ediyor, onu takdir ediyoruz. Bizler de kendilerini ziyaret ederek, hal hatırlarını sormak istedik. Bu ziyaretimizle 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren tüm okullarımızda, öğretmenlerimizin kendi öğrencilerini daha yakından tanımak, onların problemlerini daha yakından görmek, izlemek ve ona göre çocuklarımızın okul ortamındaki eğitim başarılarını arttırmak amacıyla yürüttüğümüz projeye bu eğitim-öğretim yılı itibariyle de bir start vermiş oluyoruz. Öğretmenlerimiz, bu tip çalışmalara hız vererek, mümkün olduğu sürece bütün öğrencilerinin evlerini ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Böylelikle eğitime önemli ölçüde katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Buradaki annemizin tek başına olmasına rağmen çocuklarını okula göndermesinin Ağrı’daki diğer annelerimize, babalarımıza örnek olacağını düşünüyor, kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

Büşra Karagöz ise, “Müdür beyler evimizi ziyaret etti. Bizleri çok mutlu ettiler. Allah onlardan razı olsun“ diye konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Başak, Öğrenci Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.