AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Başak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Milli Eğitim Müdürü Başak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, yayınladığı mesajında, eğitimin, insanlığın gelişimine katkıda bulunacak, donanımlı, araştıran, sorgulayan ve üreten insanların yetiştirilmesini sağlayan yönüyle, milletin, çağdaş dünyadaki yükselişlerinin ilk ve en önemli basamaklarından birini oluşturduğunu söyledi.

 

Başak, “Günümüzde eğitimin sorunlarının çözülmesi, milletlerin kültür, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında kalkınması ve ilerlemesinin ilk şartı sayılmaktadır. Bir ülkenin bugününü olduğu kadar, geleceğini de ilgilendiren eğitim, sistemiyle, anlayışıyla, yöntemleriyle, kadrosuyla, okullarıyla ve tüm aşamalarıyla değerlendirilmeli, eğitimin herhangi bir maddesindeki aksamanın gelecekte yaşanacak sorunların kaynağı olacağı unutulmamalıdır. Eğitimli kişilerin oluşturduğu toplum; aklın, bilimin ve sağduyunun yol göstericiliğinde sağlıklı kararlar alarak, demokrasiyi kurum ve kurallarıyla yaşatabilir ve sürekli kılabileceğini unutmamalıyız. Ülkemizin aydınlanma çabalarında temel rol oynayan öğretmenlerimiz, bu bilinçle ilimizin her köşesinde büyük özveriyle görev yapmakta, gelecek kuşakların, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, yüzyılın gereklerine uygun biçimde yetiştirilmeleri için çaba göstermektedirler. Bu yüce mesleği yerine getirirken karşılaştıkları güçlükleri aşmalarında, öğretmenlerimize toplum olarak destek vermeli, onların düşüncelerinin çocuklarımız ile gençlerimizin yaşamına yön vereceğini ve zenginleştireceğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyor, görevi başında şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yıllarca hizmet ettikten sonra emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat, mesleğe yeni başlamış öğretmenlere de başarılar dilerim” dedi.

 

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.