AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Anaokullarına Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Şehit Polis Yalçın Demir ile 23 Nisan anaokullarını ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Anaokullarına Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, okul öncesi eğitimin çocuklar için önemli olduğunu belirterek, “Her çocuğumuz mutlaka okul öncesi eğitim almalıdır” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Şehit Polis Yalçın Demir ile 23 Nisan anaokullarını ziyaret etti. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Turan’ın da katıldığı ziyarette sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Başak, anaokulu müdürlerinden bilgi aldı.

 

Eğitimin ana unsurunun sevgi olduğunu söyleyen Başak, “Kişiliğin temelinin atıldığı kritik bir dönem olarak adlandırılan ve okul öncesi yıllarda verilen eğitim tüm hayatı etkiler. Okul öncesi eğitim alan çocuklar diğerlerine göre hayata bir adım önde başlıyor. Her çocuğumuz mutlaka okul öncesi eğitim almalıdır” dedi.

 

Anaokulu eğitimine gerekli önem verildiğinde, geleceğe daha iyi bir adım atılmış olacağını belirten Başak, “Okul öncesi eğitim çocuklarımızın sosyal ve duygusal gelişimi destekleyerek, yetişkinlik döneminde de daha üretici ve verimli olmalarını ve sahip oldukları potansiyeli tam olarak kullanmalarını sağlar. Çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önüne alan, sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayan, çocukların kendilerine güven duymalarının sağlandığı, ebeveyn ve eğitimcilerin etkin olduğu kaliteli bir okul öncesi eğitim programına katılan çocukların diğer çocuklara kıyasla gelecekte okul başarıları daha yüksektir. Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Anaokullarına Ziyaret Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Anaokullarına Ziyaret Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Anaokullarına Ziyaret Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Anaokullarına Ziyaret

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.