AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Anne Eğitim Merkezi’ne Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Her Anne Bir Okul’ projesi kapsamında açılan Anne Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Anne Eğitim Merkezi’ne Ziyaret

Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde ‘Her Anne Bir Okul’ projesi kapsamında açılan Anne Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Müdür Fatih Başak, anasınıflarını gezdi. Daha sonra okuma yazma kursuna gelen annelerle sohbet eden Başak, ‘Her Anne Bir Okul’ projesi kapsamında açılan merkezde okuma yazma bilmeyen annelere okuma yazma öğretildiğini belirtti.

 

Başak, “İhtiyaç dahilinde gönüllü hekimler aracılığı ile periyodik aralıklarla sağlık konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılacak ve muayene hizmeti verilecektir. Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görevli rehber öğretmenler tarafından annelere yönelik aile eğitim seminerleri, çocuk bakımı, anne baba rolleri, aile içi iletişim, çocuk gelişimi ve eğitimi konularında eğitimler düzenlenecektir. Proje merkezine gelen annelerin çocukları da annelerin proje merkezinde bulundukları zaman dilimi içerisinde anasınıfındaki eğitim ve etkinliklere dahil edilecektir” dedi.

 

Annelerin; çocuk gelişimi ve eğitimi, kişisel gelişim hususundaki bilgi ve becerilerini artırıp kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamayı hedeflendiğini ifade eden Başak, “Annelere; okuma yazma öğretmek, kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak, çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda bilinçlendirmek, içinde yaşadığımız yüzyılın şartlarına adapte olmuş, kişisel gelişimini artırarak sürdüren hanımları topluma kazandırmak, hanımların çocuklarına kitap okuma hususunda olumlu rol model olmalarını sağlamak ve okulun hanımların hayatında yer almasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu projenin uygulanmasında pilot mahalle Yüzüncü Yıl Mahallesi olarak seçilmiştir. Başarılı ve verimli olması durumunda önümüzdeki yıllarda diğer mahallelerimizde de yaygınlaştırılacaktır” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Anne Eğitim Merkezi8217ne Ziyaret Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Anne Eğitim Merkezi8217ne Ziyaret 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.