AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, her vatandaşın eğitim hakkının olduğu ilkesinden yola çıkarak, engelli öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı gösterdiklerini bildirdi.
Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Engelliler Günü Mesajı

Başak mesajında, engelli vatandaşların yaşamının son derece zor olduğunun farkında olduklarını kaydederek, “Biliyoruz ki, engellilik sadece bu sıkıntıyla yaşamak zorunda olan vatandaşlarımızın değil, hepimizin meselesidir. Engelli vatandaşlarımızın da, sağlıklı insanlarımız kadar bu toplum içinde rahat hareket edebilme şansına sahip olmalarını sağlamak toplumun görevidir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her vatandaşımızın eğitim hakkının olduğu ilkesinden yola çıkarak, engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı göstermekteyiz. Engelli öğrencilerimizin yeterlilikleri ve yapabildikleriyle değerlendirilebilmeleri ve kendilerini toplum içinde ifade edebilmelerine yönelik adımları atabilmelerinin onların mutluluğu için temel koşul olduğunun bilincindeyiz” dedi.

 

Engelli öğrencilerle birlikte engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almanın, hem mesleki hem de insanlık görevi olduğunu vurgulayan Başak, “Amacımız onların başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, kendine yeten, üretken bireyler haline gelmesidir. Engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunlar konusunda toplumumuzun gereken hassasiyeti göstereceğine inancım sonsuzdur. Toplumumuzun değerli birer üyesi olan engelli öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza 3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nde huzurlu, sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.