AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Yeni Atanan Öğretmenlere Sertifika

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kente atanan ve “Uyum Eğitimi” seminerine katılan 173 öğretmene sertifikalarını dağıttı.
Milli Eğitim Müdürü Başak’tan Yeni Atanan Öğretmenlere Sertifika

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kente atanan ve “Uyum Eğitimi” seminerine katılan 173 öğretmene sertifikalarını dağıttı.

 

Ağrı’ya yeni atanan öğretmenler, 5 gün boyunca 20 saat süren “Uyum Eğitimi” seminerini tamamlandı.

 

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen sertifika töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bir yaşam merdivenine tırmanmaya başladığınız andan itibaren sizin için yeni bir hayat başlamaktadır. Bizler evvela insan olmalıyız daha sonra öğretmen. Öğrencileri iyi anlamak, sevgiyle ve şefkatle yaklaşmak sorunlarını dinleyerek onlarla bütünleşmemiz lazım. Çocuklarımızı eğitirken oranın yaşam şartlarını geliştirmek, kalitesini arttırmak, insanların gelir düzeyini yükseltmek gibi bir çaba ortaya koymayı düşünüyorsak, işte onun bu çocukların eğitiminden geçtiğinin farkında olarak yapmalısınız. Unutmayalım ki velilerimiz en değerli varlıklarını bizlere emanet ediyorlar ve biz bu emaneti iyi işleyerek israf etmeden geleceğin temellerini sağlam bir şekilde atmak üzerimize düşen en büyük vazife olmalı. Göreve başladığınız yerlerde, hayal ettiğiniz fiziki şartları, eğitim ortamını veya çalışma şartlarını göremeyebilirsiniz. Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı ve yaratıcı olun. Fikirlerinizi demokratik zeminlerde tartışın. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Gittiğiniz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz. Tüm yaşamınızın sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesini diliyorum.”


İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak konuşmasının ardından seminere katılan 173 öğretmene Şube Müdürü Ali Beyazoğlu ile birlikte sertifikalarını dağıttı.

Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Yeni Atanan Öğretmenlere Sertifika Milli Eğitim Müdürü Başak8217tan Yeni Atanan Öğretmenlere Sertifika

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.