AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN, ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, düzenlenen törenle öğrencilere karnelerini dağıttı.  
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN, ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI

Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne dağıtım törenine Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, şube müdürü Murat Karakurt, okul yöneticileri ve veliler katıldı.

 Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Eğitim süreci boyunca öğrencilerimizin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirerek; onları hem iyi birer insan olmaları, hem de bir üst öğrenime hazırlamaya yönelik 2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamlamanın sevincini, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu uğurda büyük özveriyle çalışan yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitime katkı sağlayan memur ve yardımcı personellerimize teşekkür ederim” dedi.

 Öğrencilere seslenen Dursun, “Tatiller dinlenmeniz ve eğlenmeniz için bir fırsat olduğu kadar kendinizi geliştirmeniz, eksikliklerinizi telafi etmeniz ve yeni döneme daha motive olmuş bir şekilde hazırlanmanız için de bir fırsattır. Başarılı olmak çok çalışmakla değil planlı ve programlı çalışmakla mümkündür. Bu nedenle bu yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Tatil için kendinize uygun bir program belirleyiniz. Tatil süresince derslerin genel bir tekrarını yapınız ve ikinci dönemde göreceğiniz dersleri gözden geçiriniz. Mutlaka her gün kendinize kitap okuma saati belirleyiniz. Hem kişisel gelişiminiz hem de zihinsel gelişiminiz için bunun önemli olduğunu unutmayın” ifadelerini kullandı.

 Yönetici ve öğretmenlere de seslenen Dursun, “Eğitimin asıl yükünü omzunda taşıyan, dünyanın en anlamlı ve kutsal mesleğini icra eden değerli arkadaşlarım; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi şekilde eğitebilmek, başarılı ve iyi birer insan olabilmeleri için çalışma azminizi biliyor ve gayretlerinizi takdir ediyorum. Sizlerin azim ve gayreti ile ilimizde eğitimin çıtası her geçen gün daha da iyi bir seviyeye yükselmektedir. Bu konuda sizlere olan güvenim tamdır. Biz sorumlu eğitimciler; her öğrencinin farklı olduğu gerçeğinden hareketle; çocuklarımızın yetenek ve kapasitelerinin göz önüne alınarak, değerlendirilmesi gerektiği bilinci içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

 Velilere de seslenen Dursun, “Çocuklarımızın başarılarına olduğu kadar başarısızlıklarına da bir o kadar sahip çıkmalıyız. Doğru yönlendirme, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında gayretinizi bekliyorum. Öğrencilerimizin eksik kaldığı noktalarda ikinci dönemde başarıya ulaşmalarının sağlanması, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket ederek ancak onlara verdiğiniz destek ile mümkün olacaktır. Aile üyelerinin hep birlikte geçireceği bu tatil dönemi iletişim, aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen zaman, çocuklarına model olma, onları tanıma ve gelişimlerini görebilme açısından da bir fırsat olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili öğrencilerimize, tüm yönetici, öğretmen ve eğitim çalışanlarımıza iyi tatiller diliyorum” dedi.

 Dursun, konuşması sonrası çeşitler dallarda dereceye giren öğrencileri tebrik ederek ödüllerini verdi. Dursun, daha sonra sınıfları gezerek, öğrencilere karnelerini dağıttı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.