AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, il merkezine bağlı köy okullarında görev yapan anasınıfı öğretmenleriyle bir araya geldi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Atatürk Anaokulunda il merkezine bağlı köy okullarında görev yapan anasınıfı öğretmenleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, anasınıfı öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi.

 Anasınıfı öğretmenleriyle bir süre sohbet eden Dursun, okulöncesi eğitimde bir çocuğun hayata ilk adımını attığını belirtti. 

 Amaçlarının okulöncesi eğitimin kalitesini arttırmak olduğunu ifade eden Dursun, çocukların gelecekte ortaya koyacakları davranışların yüzde 90’ının bu dönemlerde kazanılacağını söyledi.

 Bakanlığın okulöncesi eğitimi zorunlu hale getirmeyi planladığını kaydeden Dursun, “Öğretmenlerimizin zorunlu eğitim öncesi gerekli alan taramalarını yapmaları ve halkımızı bu konuda bilgilendirmeleri faydalı olacaktır” dedi.

 Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Kutbeddin Kaya´nın da teknik konularda öğretmenleri bilgilendirmesinin ardından Atatürk Anaokulu tarafından köy okullarındaki anasınıflarına kırtasiye desteğinde bulunuldu.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

02-12-201602-12-201602-12-201602-12-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.