AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN’DAN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “İlköğretim Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN’DAN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

  İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, mesajında, 2014-2015 eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 

 Öğrencilere seslenen Dursun, “180 iş günü sürecek olan 2014-2015 eğitim öğretim yılına başlamanın, okullarınıza ve öğretmenlerinize kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu gözlerinizdeki ışıltıdan anlıyoruz. Okul binalarımız sizler olmadan bir anlam ifade etmediğini bilmenizi isterim. Yarınlarımızı güvenle teslim edeceğimiz siz sevgili çocuklarımızı şu andan itibaren okullarımızda anne-baba şefkatindeki öğretmenleriniz, paketlenmiş dağıtılmaya hazır durumda ücretsiz ders kitaplarınız, bu okullarımızda tabletler ve akıllı tahtalarla pırıl pırıl boyanmış okullarımız sizleri bekliyor. Bugün, okula yeni başlayan yavrularımızın ve ailelerinin hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bu anın heyecanını ve mutluluğunu doya doya yaşamanızı, uzun soluklu bir süreç olan eğitim hayatında her birinize ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi.

 

  Öğretmenlere de seslenen Dursun, “Eğitim öğretimin asli ve vazgeçilmez unsuru olan sizler de yaz tatilinin ardından mesleğinizi icra etmek üzere esas yuvalarınıza döndünüz. Hepimiz yuvanıza hoş geldiniz. Eğitim kalitesinin temel belirleyicisi olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise, öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olması hedefimizdir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Çocuklarımızı uygarlığın yetişkin birer üyesi yapmak, araştıran ve sorgulayan, kendi kendine karar verebilen, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmek temel görevimizdir” ifadelerini kullandı.

 

  Velilere de seslenen Dursun, “Sizlerin ve bizlerin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektedir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencimize, okulumuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarımızı, öğretmenlerimizi ziyaret ediniz, öğrencinizle ilgileniniz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünde değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkanlarınızı seferber ediniz. Çocuklarımızı hep birlikte bugünden, yarına dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek için öğretmen veli el ele vermek zorundayız. ‘Yarın Sizdeyiz Projesi’ ve başka projelerimizle bizlerde sizlere konuk olacağız. Amacımız okul-aile işbirliğinin sağlanmak, çocuklarınızın önündeki engelleri birlikte aşmak, sizlerin maddi manevi yardım, ilgi ve desteklerinizi almaktır” şeklinde konuştu.

 

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

MESAJ

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.