AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN’DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN’DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, toplumun kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesinin ancak eğitimle mümkün olduğunu belirtti.

 Dursun, yayımladığı mesajda, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasının coşkusu ve heyecanı içinde olduklarını vurgulayarak, “Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle sevgili öğrencilerimizin, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Toplumumuzun kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi, ancak eğitimle mümkündür” ifadelerini kullandı.

 Ağrı’da eğitim öğretimin kalitesini artırmayı hedeflediklerine işaret eden Dursun, “Çocuk ve gençlerimizin tarih bilincine sahip, özgür düşünen, kendine güvenen, bilim ve teknoloji üretebilen, iletişim kurabilme yeteneği yüksek, milletimizin değerlerine duyarlı, insana önem veren, demokrasinin ve insan haklarının değerini bilen bireyler olarak yarınlara hazırlanması en büyük hedefimizdir. Ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü, ilim, irfan yuvası olan okullarımızda yetiştirilmektedir. Amacımız, hep beraber eksikliklerimizi gidererek ilimizde eğitim-öğretimin kalitesini yükseltmektir. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini temenni ediyorum”dedi.

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

.

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.