AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN’DAN YGS MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, YGS’ye girecek öğrencilere ve velilerine YGS ile ilgili mesaj yayınladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DURSUN’DAN YGS MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, YGS’ye girecek öğrencilere ve velilerine YGS ile ilgili mesaj yayınladı.

 

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak. YGS’nin huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için kurumlarla işbirliği içinde çalıştıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, sınava girecek öğrencilere önerilerde bulunarak başarılar diledi.

 

Sınavların öğrencilerde heyecan ve kaygıya yol açtığını hatırlatan Dursun, YGS’ye girecek öğrencilere “Sizler için önemli bir dönüm noktası sayılabilecek bir sınava gireceksiniz. Uzun süren gayretli çalışmalarınızın ilk adımı sayılan YGS sınavı 15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak. Başaracağınıza inanın, rahat olun. Bu sınavda başarısız olmak sizin yetersiz olduğunuzu göstermez. Bu sınav sizin için bir şeyin başlangıcı ya da sonu değildir. Sizler kazansanız da kazanmasanız da bizler için değerlisiniz. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizlerin de kendine güveni tam olsun”dedi.

 

Dursun, öğretmen ve idarecilerin bu konudaki hassasiyetleri konusunda “ Öğrencilerimiz ile bire bir ilgilenen öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin onların gösterecekleri başarılarda şüphesiz emekleri çok fazla. Sınav öncesinde öğrencilerin moral motivasyonlarını en üst düzeyde tutmalarını sağlamak için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Göstermiş olduğunuz fedakarlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum”dedi.

 

Anne-babalara da seslenen Dursun, “ Biliyoruz ki hepiniz çocuklarınızın geleceği için çok fazla çaba sarf edip birçok şeyden fedakarlık yaptınız. Onları sakın kimseyle kıyaslamayınız. Bu sınav bir ölüm kalım sınavı değildir. Sınavlara hazırlık bir süreçtir. Onların göstereceği her türlü başarıya saygı duymalısınız. Çocuklarınız çok zorlu bir dönem geçiriyorlar. Onları anlamanız gerekiyor ve yüksek düzeyde bir başarı beklentisi içine girmemeliyiz. Bu onları kaygılandıracak ve sınav başarılarını olumsuz etkileyecektir. Onlar bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımıza bu konuda yardımcı olacağınıza inanıyorum.” dedi.

 

15 Mart 2015 Pazar günü sınavın olduğu okulların çevresinde vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizen Dursun, “Öğrencilerimizin sakin ve huzurlu bir ortamda sınava girmelerini sağlamak için okul çevrelerinde araçların korna çalması, düğün, nişan, sünnet gibi etkinliklerin olması; yüksek sesle müzik dinlemek ve gürültü yapılması dikkatlerini dağıtmaktadır. Araç sürücülerinin ve vatandaşlarımızın bu hususta gereken önemi göstereceklerine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.