AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’tan Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Kurban Bayramı dolayısıyla bir bayram mesajı yayınladı.
Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’tan Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, yayınladığı bayram mesajında, toplum olarak büyük önem verdiğimiz, birlik ve beraberliğin pekiştiği, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygı duygularını paylaştığımız dini ve milli bayramların, millet olma şuuruna ermenin temeli ve sosyal hayatımızın simgesi olan önemli günler olduğunu belirtti.

 

Başak, mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Bayramlar; toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği çok özel günlerdir. Bayramlar; dostluk ve kardeşlik duygu ve hislerinin güçlendiği ve insan olmanın güzelliğinin daha yoğun hissedildiği günlerdir. Bu nedenle gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her gününe taşıyabilmek için, yaşayarak ve yaşatarak, daha çok çaba göstermeliyiz. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalı, özelikle bu günlerde fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız, huzur evinde barınan yaşlılarımız ve çocuk yuvası ile yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımıza yalnız olmadıklarını hatırlatmalıyız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız. Bu duygularla Kurban Bayramı´nın hayırlara vesile olmasını diliyor, şehrimizin, ülkemizin, milletimizin ve tüm İslam Alemi´nin bayramını kutluyorum” dedi.

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.