AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HATEM DURSUN’DAN YIL SONU MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HATEM DURSUN’DAN YIL SONU MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, yayınladığı mesajında, “Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım İstikbalimizi şekillendiren, toplumumuzun, asıl mimarları olarak her şeyin en güzelini hak eden iyilik abideleri, sizleri muhabbetle selamlıyorum. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren hep beraber çalışmayı, koşturmayı umuyorum. Öğrencilerimizi bir taraftan çağın tehlikelerine, popüler kültürün kuşatmasına karşı korurken, diğer taraftan alacakları eğitimle ailesine, yaşadığı çevreye, toplumuna faydalı, idealleri olan gençler olarak yetiştirmek için siz değerli öğretmenlerimizin desteğini yanımızda göreceğimden şüphem yok. Yıl içerisinde vermiş olduğunuz emek ve iyi niyetli çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor, verimli bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum”dedi.

 Velilere de seslenen Dursun, “Hiçbir başarısızlık tesadüf değildir. Hiçbir başarısızlığın sorumlusu sadece öğrenci değildir. Bu bir eğitim-öğretim iklimidir, dolayısıyla bu mekanizmanın içinde yer alan herkes sorumludur. Unutmamalıyız ki, sağlıklı bir iletişimle ancak sağlıklı nesiller yetiştirebiliriz. Çocuklarımızın yapabildiklerine teşekkür etmeli yapamadıkları üzerinde onların düşünceleri ile birlikte çözüm üretmelerine veliler olarak rehberlik etmeliyiz. Yıl sonu tatili böyle bir anlayışla değerlendirilmeli ve çocukların tatilini sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için onlara uygun ortam ve fırsatlar verilmelidir. Uzun ve önemli bir yolculuğun daha temel bir basamağını geride bıraktınız. Kendi geleceğiniz için harcadığınız zaman ve verdiğiniz emek için sizleri tebrik ediyorum”dedi.

 Öğrencilerin, yaz boyunca dinlenip, eğlenmeyi en çok hak edenler olduğunu kaydeden Dursun, “Önümüzdeki yıl için hedefler belirleyip, kendinizi ona göre yetiştirmelisiniz. Sizi dinlendirecek aktivitelerin yanı sıra kendinizi yetersiz gördüğünüz konularda eksiklerinizi tamamlamalı bol bol kitap okumalısınız. Kitap okumak için tatili fırsat bilmelisiniz. Bu vesileyle uzun ve yorucu bir ders yılı boyunca fedakarca çabalayarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin huzurunu sağlamaya çalışan yönetici arkadaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmen arkadaşlarıma bir yıl boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, tüm velilerimize sağlık ve mutluluk dolu günler diler, sevgili öğrencilerimizin de tatillerinin gönüllerince geçmesini dilerim” dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

MESAJMESAJ

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.