AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HATEM DURSUN’UN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun,  2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HATEM DURSUN’UN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, yayınladığı mesajında,”Geleceğimizin şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır. Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir.  Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, şunu çok iyi biliyoruz ki kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli sebeplerdir. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için gerek toplum olarak, gerekse kişi olarak kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.”dedi.

Öğretmenlere seslenen Dursun, “Öğrenciler geleceğimizdir. Tüm çalışmalarımızda sevgiyi temel ölçü almalıyız. Farklı aile ortamlarından gelen öğrencileri bireysel özellikleri ile tanımaya çalışmalıyız. Dersleri, okullarımızı, tarihimizi, güzel coğrafyamızı, her sahada yetiştirdiğimiz değerleri tanıtıp sevdirmeliyiz. Öğrencilerin içinde bulundukları yaş dönemlerini dikkate alarak onlara sabırlı, müşfik ve hoşgörülü davranmalıyız”ifadelerini kullandı.

Velilere de seslenen Dursun,”Çocuklarımıza yeterli vakit ayıralım.Başarılı arkadaşları ile kıyaslamayarak onların fikirlerine değer verip, korkularını yenmelerine yardımcı olmayı, dayanışmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, hataları hoş görmeyi, daima başarılı olacaklarına olan ümit ve inançlarının güçlü olmasını telkin ederek sevgi ile büyütelim. Toplumumuzun kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi eğitimle mümkündür. Bu nedenle gençlerimizin vatanını, milletini seven, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel konuları takip eden, doğru düşünüp sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük isteği ve beklentisidir. Bu duygu ve düşüncelerimle 2016-2017 Eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

.

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.