AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, il merkezinde "Sözleşmeli Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Okul Dışı Faaliyet Programı" kapsamında seminer verilen sözleşmeli aday öğretmenlerle bir araya geldi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, şube müdürü Mehmet Ali Kızgın ve sözleşmeli aday öğretmenler katıldı.

Seminerde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin,"  Milli Eğitim teşkilatının en önemli unsuru olan siz öğretmenlerimize iyi bir nesil yetiştirmek adına büyük görev düşüyor. Sizlerden öğrencilerimize nadide bir fidan gibi yaklaşmanızı, onları sürekli motive etmenizi ve özgüvenlerini geliştirmenizi, onlara aynı zamanda değerler eğitimini vermenizi ve bu eğitimlerin kazanıma dönüştürülebilmesi için de özverili bir biçimde çalışmanızı istiyoruz. Çünkü biz öğrencilerimizin başarılı olması kadar iyi bir nesil olmalarını da önemsiyoruz. Öğretmenlik, bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek kadar hayatın içinde, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren onurlu bir görevdir. Eğitim yapılacak her türlü yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz"dedi.

"Dünyanın hızlı değişiminde, en önemli faktörün eğitim olduğu inkâr edilemez bir gerçektir diyen Tekin,"Toplumların gelişmesinde önemli bir yere sahip olan eğitim, ülkemizin devletler arenasındaki yerini de belirler. Ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkarabilmenin ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olacağını unutmamalıyız. Daha yetkin bireyler yetiştirmenin ve sürdürülebilir başarıların da temeli kaliteli eğitimdir. Çocuklarımızı, hem milli hem de evrensel değerlerle yetiştirerek, sağlam ve sarsılmaz niteliklerle geleceğe hazırlayabilirsek cemiyette rol alacakları her görevde başarılı olmaları kaçınılmazdır. Bunun için hepimizin üzerine düşen görev, onların bilimsel veriler ışığında, özgüvenleri yüksek, sorumluluklarının bilincinde ve toplumsal yaşama yön veren bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır"ifadelerini kullandı.

 

16-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-2018

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.