AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN´İN 10 KASIM MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin,10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN´İN 10 KASIM MESAJI

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, mesajında,"Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ü ölümünün 80. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmanın ancak eğitimle olacağına işaret eden Atatürk, eğitimin gücünden bahsederken "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum olarak yaşatır; ya da bir milleti esarete ve sefalete terk eder." demektedir. Eğitimden, sosyal hayatın her alanında gerçekleştirilen reformlarla muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimize bugün her zamankinden daha yakınız. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, dava ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum"dedi.

10-11-2018

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.