AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN'İN KARNE MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN'İN KARNE MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, yayınladığı mesajında, öğretmenleri bilgilerini güncelleyen ve öğrenmeye açık birer meşaleye benzeterek her zaman gurur duymaları gerektiğini söyledi.

Bu görev bilinciyle hareket eden öğretmenlerin yetiştireceği öğrencilerin başarısıyla gurur duyacağını söyleyen Tekin, "Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür"dedi.

Öğretmenlerin öğrencilerine gösterdiği sevgi ve şefkatle gerçek anlamını bulacağını belirten Tekin,"Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarını gösteren belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylere dönüşmesi amacı ile her türlü çabayı göstermektedir. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz. Ders başarı durumunuz ne olursa olsun hayata her zaman olumlu bakmaya çalışın ve mücadeleden asla vazgeçmeyin. Bizim size olan inancımız çok büyük. İsterseniz, çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz"ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin tatil boyunca sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri aksatmamalarını, bir sonraki eğitim öğretim yılında enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmalarını isteyen Tekin, öğrencilerin güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

03-06-2019

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.