AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN´İN RAM ZİYARETİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret etti. 
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN´İN RAM ZİYARETİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, şube müdürü Selahattin Bilgiç ile birlikte Kazım Karabekir Mahallesinde bulunan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ekrem Bölek'ten RAM'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Tekin, RAM'ın  bölümlerini denetledi. 

Daha sonra öğretmenlerle toplantı yapan Tekin," Rehber öğretmenler çocukların eğitim sürecinde kilit konumdadır. Öğrencileri şiddet ve kötü davranışlardan uzak tutmada ve başarılarını arttırmada önemli rol oynuyorsunuz. Sizler öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımalarına yardımcı oluyorsunuz. Rehber öğretmenler; öğrencilerin öğretim hayatı süresince meslek ve iş olanakları hakkında bilgilenmelerine, başkaları ile iyi iletişim kurmalarına ve doğru kararlar verebilme becerisi geliştirmelerine katkı sağlıyorlar. Kısacası rehber öğretmenliğin temel amacı; öğrencilerin sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir şekilde eğitim-öğretim hayatını devam ettirmesidir. Başarının yolu rehberliktir"dedi.

30-10-201830-10-2018

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.