AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN´DAN KARNE MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN´DAN KARNE MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, yayınladığı mesajında,"Karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve güven ortamında başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmiş olduğumuza inanıyor, öğrencilerimizin yaşadığı karne heyecanını yürekten paylaşıyorum. Bugün alınan karneler  öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın  değerlendirilmesi olacaktır. Elbette  bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin  bu ders yılındaki çalışmalarınıza ışık tutmaktadır"dedi.

 Öğrencilere seslenen Turan, "Dokuz aydan beri sizler için çalan ziller bu kez tatil için çalacak ve bugün karne alarak tatile gireceksiniz. Önünüzde uzun bir yaz tatili var. Tatilinizi iyi değerlendirmeye bakın, bol bol kitap okuyun. Sizler zaman içerisinde görev ve sorumluluklarınızı tam olarak yerine getirdiğinizde başarılı bir geleceğe iyi bir hazırlık yapmış olacaksınız. Önümüzdeki öğretim yılına hazır bir şekilde dönmenizi temenni ediyorum"ifadelerini kullandı.

 Öğretmenlere de seslenen Turan,"Uzun bir süredir yürütmüş olduğunuz yoğun ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Öğretmenler için en güzel ve en büyük hediye başarı adına attıkları tohumları ve öğrencilerinin başarılarını görmektir. Bu bağlamda hedefimiz, Ağrı´da eğitimin kalitesini  artırarak yarınlarımız için gençlerimizi yetiştirmektir. Bu açıdan başarılarınızı tebrik ediyor, ailenizle birlikte iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum"diye konuştu.

 Velilere de seslenen Turan,"Her başarılı öğrencinin yanında iyi bir öğretmenin yanı sıra, ilgili ve alakalı anne-babalar bulunmaktadır. Bugün itibariyle çocuklarımızla daha fazla ilgilenmeli, sorunları olduğunda paylaşmalı, birlikte zaman geçirmeli, birlikte kitap okumalı ve onları anlamaya çalışmalıyız. Çocuklarımızın başarıyı yakalayabilmesi için onları kırmadan, incitmeden birlikte kararlaştırmalı ve yine birlikte uygulamalıyız. Yaz boyunca çocuklarımızın sosyal, sportif ve kültürel alanlarda kendilerini göstermelerine fırsat vermeli, hayatlarında başarılı olabilecek alanlara yönelmelerine yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Gelecek eğitim öğretim yılının daha başarılı olması umuduyla hepinize iyi tatiller diliyorum. Unutmayalım ki öğrenciler bu ülkenin ve hepimizin geleceğidir"dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

09-06-2017

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.