AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları’ Çalıştayı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa “Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları” konulu bir çalıştay düzenlendi.
‘Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları’ Çalıştayı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa “Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları” konulu bir çalıştay düzenlendi.

 

Nezehat Çeçen Konferans Salonu’nda yapılan çalıştaya Vali Mehmet Tekinarslan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Vali Yardımcısı Ercan Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Karabük Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Yusuf Eser, akademisyenler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, değişen ve gelişen teknolojinin dünyamızı kolaylaştırırken aynı zamanda değiştirdiğini ve insanları da değişime zorladığını söyledi.

 

Başak, “Eğitim geleceğe insanı hazırlama olduğuna göre üç sorumuzu değişen ve gelişen dünya şartlarından sürdürebilir bir ortamda cevaplamamız gerekir. Diğer ülkelere baktığımızda neler yaptıklarına; ekonomide, siyasette, teknolojide ileri olan refah toplumu olma yolunda en önde olan ülkelerin yeterliliğe dayalı yapılandırıcı bir eğitim sistemini kurma çabasında olduklarının görüyoruz. Artık spor branşları arasına eğitimin de girdiğini söylemek mümkün olacak gibi. Bir refah toplumunu oluşturmada ve refahını artırmada ve geliştirmede ülkelerin eğitim yarışı içerisinde olduğunu söylemek yanlış olmayacak” dedi.

 

Henüz genç bir üniversite olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin akademik gelişim ve fiziki yapılaşma bakımından kısa zamanda önemli bir aşama kaydettiğini belirten Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan ise, kentin eğitim sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında birçok çalışma yapıldığını söyledi.

 

Üniversitenin kurulduğu günden bugüne kadar kültürel, sanatsal, bilimsel ve sosyal alanlarda yaklaşık 350 faaliyet yapıldığını ifade eden Prof. Dr. Aslan, “Gelişmeye müsait bir yapıya sahip olan Ağrı’da eğitim alanındaki sorunların bütün yönleriyle ele alındığı bir çalıştaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyum. Öğretmenlerin ve öğrencilerin sorunlarının ele alınacağı, iki gün sürecek çalıştayın kentin gelişimine önemli katkılar yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin hayattayken kendi adına üniversite kurmuş değerli bir hemşehrilerinin adını taşıdığını ifade eden Vali Mehmet Tekinarslan, para harcayarak devletin yaptığı yatırımlara önemli ölçüde katkı sağlayan ve kurulan üniversiteye ismini veren eğitim gönüllüsü ve değerli işadamı İbrahim Çeçen’e teşekkür ettiğini söyledi.

 

Yaklaşık iki aydır Ağrı’da vali olarak görev yaptığı kaydeden Tekinarslan, “Gördüğüm tabloya göre Ağrı, Türkiye’nin kendi kategorisinde gelişmişlik düzeyi olarak baktığımız zaman 20-25 ilinden birisi. Eğitim açısından da ekonomik açıdan da öyle. Ağrı’nın gelişmişlik düzeyini artırmanın ilk yolu ise eğitimden geçiyor. İşte bu çalıştayda kentin eğitim sorunu ele alınarak, elde edilen sonuçların sahaya yansıtılması sağlanacak” diye konuştu.

 

Ağrı’nın eğitim alanında yaşadığı sorunların iki gün sürecek çalıştayda tüm yönleriyle ele alınacağı bildirildi.

8216Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları8217 Çalıştayı 8216Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları8217 Çalıştayı 8216Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları8217 Çalıştayı 8216Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları8217 Çalıştayı 8216Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları8217 Çalıştayı 8216Öğretmen Odağında Ağrı İli Eğitim Sorunları8217 Çalıştayı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.