AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlamaları

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ağrı’da düzenlenen programla kutlandı.
Öğretmenler Günü Kutlamaları

Sabah, Atatürk anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından Halk Eğitim Merkezi´nde hazırlanan program ile devam etti.

 

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Türk toplumunda vazifelerin en kutsalının dün olduğu gibi bugün ve yarın da öğretmenlik mesleği olduğunun şüphe götürmez bir hakikat olduğunu belirtti.

 

Başak "Milletlerin istiklal ve bağımsızlıklarının kazanılmasında, kültür ve medeniyetlerin meydana getirilmesinde birinci derece rol oynayan öğretmenler ordusudur. İçinde bulunduğumuz çağ ilim ve teknoloji çağıdır. İlim ve teknolojiyi araştıracak bulacak ve yükseltecek olan yol eğitim ve öğretimden geçer. Eğitimin konusu insan, temel taşı ise öğretmendir" dedi.

 

Toplumun tüm kesimleri ile bütünleşerek milli birlik ve beraberliğin simgesi haline gelen öğretmenlerin, tarihte ana baba gibi, hatta daha büyük sevgiyle hürmete layık görüldüğünü ve eli öpülesi bir varlık olarak kabul edildiğini belirten Başak, “Öğretmen toplumumuz için sudur, ekmektir, aştır. Toplum insan vücudu ise öğretmen de gözdür. Uygarlık yarışında diğer milletlere karşı bükülemeyen bilek eğilmeyen baştır. Meyvesi tükenmeyen bir ağaçtır. Tahtında oturan hükümdarın giydiği taçtır. Onun yokluğunda bütün bir toplum susuz ve aç gibidir” dedi.

 

Başak’ın konuşmasının ardından şiirler, skeçler ve halk müziği dinletisi ile renklenen programda, stajyer öğretmenler yemin etti. Daha sonra yıl içinde emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Vali Yardımcısı Ercan Ateş tarafından takdim edildi.

 

Programda, daha önce öğretmenler günü için hazırlanan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüller, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir Taşdan tarafından verildi.

 

Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları Öğretmenler Günü Kutlamaları 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.