AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler İshak Paşa Sarayı’na Hayran Kaldı

Ağrı il merkezine yeni atanan 351 öğretmen, “Uyum Eğitimi Programı” kapsamında Doğubayazıt ilçesindeki tarihi ve turistik mekanları gezdi.
Öğretmenler İshak Paşa Sarayı’na Hayran Kaldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı son atamalarıyla il merkezine gelen 351 öğretmen ´Uyum Programı´ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün organize ettiği etkinlikle Doğubayazıt İlçesi´ndeki tarihi ve turistik mekanları gezdi.

 

İlk olarak meteor çukuru ve Türkiye’yi İran’a bağlayan Gürbulak Sınır Kapısı´na götürülen öğretmenlere daha sonra İshak Paşa Sarayı gezdirildi. Aileleri ile birlikte sarayın bütün bölümlerini gezen ve hatıra fotoğrafı çektiren öğretmenler bölgeye hayran kaldıklarını ifade etti.

Kızının İngilizce öğretmeni olarak Ağrı’ya atandığını ve ilk zamanlarda çok korktuğunu anlatan Rabia Çömez; “Şu anda Doğubayazıt ilçesini geziyoruz. Çok güzel insanları var. Anladım ki kızımı emanet edeceğim en güvenli şehir Ağrı’ymış” dedi.

 

İzmir’den gelen öğretmen babası Kemal Uludağ ise, “Ağrı’yı bize iyi anlatmamışlardı, ama kızımın atanması nedeniyle geldim. Her tarafı geziyoruz, hiçte anlatıldığı gibi bir şehir değil. Umduğumdan daha güzel çıktı. Kızımı gözüm arkada kalmadan bırakabilirim” şeklinde konuştu.

 

Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran KaldıÖğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran KaldıÖğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı Öğretmenler İshak Paşa Sarayı8217na Hayran Kaldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.