AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Zümre Toplantısı

Ağrı’da, 2012-2013 eğitim öğretim yılı 2. dönem tüm branşlar ve sınıf öğretmenleri genişletilmiş zümre toplantısı yapıldı.
Öğretmenler Zümre Toplantısı

İmam Hatip Lisesi’nde yapılan 2012-2013 eğitim öğretim yılı 2. dönem tüm branşlar ve sınıf öğretmenleri genişletilmiş zümre toplantısını katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, zümre başkanlarıyla bir araya geldi.

 

Genişletilmiş zümre toplantısında Eğitim ve Öğretim programlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlükler ve bu güçlüklerin giderilmesi, öğrencilerin çalışma ve eğitim durumları ile bölgenin özellikleri incelenerek öğrencilerin başarılı olmaları konusunda alınması gereken tedbirler, derslerde izlenecek yöntem ve teknikler ile zümre sınıf öğretmenlerinin eğitim ihtiyaçları ve derslerde kullanılacak eğitim araç gerecine ilişkin donatım önceliklerinin belirlenmesi, mesleki eserler ile eğitim öğretim alanındaki yeni gelişmelerden öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve bölgedeki eğitim öğretim planlanmasına, zümre ve branşlar arası bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının artırılması gibi konular ele alındı.

 

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ile öğrenme güçlüğü çekilen konuların ilgili sınıf zümre öğretmenleri ile işbirliği yapılarak belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması ve yetersizliği görülen öğrencilerle ilgili alınması gereken tedbirler, ilköğretimdeki öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre orta öğretim kurumlarına geçişlerine kılavuzluk edecek tanıtıcı programların hazırlanması, değişen ve gelişen teknolojik ortama adaptasyon sağlanmasının ele alınması ve akıllı tahtaların amacı doğrultusunda kullanılmasına yönelik alınması gereken tedbirlerin konuşulması ve kitabı sevmek, okumak ve kitaba gereken önemin verilmesi gibi gündem maddeleri görüşüldü.

 

Daha sonra sınıfları gezen Başak, öğretmenlerle fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette Şube Müdürleri Özlem Çeçen, Murat Karakurt ve Neriman Karakoç’ta eşlik etti.

Öğretmenler Zümre Toplantısı Öğretmenler Zümre Toplantısı Öğretmenler Zümre Toplantısı Öğretmenler Zümre Toplantısı Öğretmenler Zümre Toplantısı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.