AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Vali Süleyman Elban başkanlığında, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı okul güvenliği toplantısı yapıldı.
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Vali Elban, yeni eğitim ve öğretim yılının Ağrı ve ülkemize hayırlı olması diledi. Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulların güvenliği konusunda yaptıkları çalışmaları aktardı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Süleyman Elban, Vali Yardımcısı Onur Kökcü,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Mili Eğitim Müdürü Yakup Turan ve diğer ilgililer katıldı.

Okullar ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesi kapsamında yapılan toplantıda, kurumların koordineli çalışmaları sonucu alınacak tedbirler üzerinde duruldu. Okulların güvenliği ile ilgili yürütülen çalışmaların terör, asayiş, trafik ve uyuşturucu olmak üzere 4 ana başlıkta toplandı. Ağrı genelinde bütün okullarda öğrencileri alkol, sigara ve uyuşturucu başta olmak üzere her türlü batağa çekmek isteyenlere karşı emniyet tedbirleri alındı.

Okul zamanı yaşanılan trafik yoğunluğunun da konuşulduğu toplantıda, özellikle okul servisleri kontrollerinin sıklıkla olacağını ve korsan taşımacılığın önüne geçilmesi amacıyla denetimlerin sürdürüleceği açıklandı.

Toplantıda konuşan Vali Elban, ‘’2018 -2019 Eğitim-Öğretim yılı ülkemize, yavrularımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah kazasız belasız ve sorunsuz güzel bir eğitim-öğretim yılı geçiririz. Ailelerimizin ve yavrularımızın beklentisi doğrultusunda başarılı bir eğitim yılı olur diye temenni ediyoruz. Öğrencilerimizin okula velilerin gözü arkada kalmadan sağlıklı bir şekilde gidip gelmeleri için her kurum kendi sorumlu ve yetki alanında tedbirlerini alıp, uygulamaya çalışıyor. Bizim bugünkü toplantımız bu tedbirlerin tekrar gözden geçirilmesi ve kurumlar arası koordinasyonunun sağlanmasını ile ilgilidir’’ şeklide konuştu.

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

20-09-201820-09-2018

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.