AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen “Okul Müdürleri” toplantısına katıldı.
Okul Müdürleri Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Çevremizde okula gitmeyen çocukların varlığından haberdarsak bundan rahatsızlık duymalıyız” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen “Okul Müdürleri” toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Başak, öz değerlerimizi kaybetmeden ilim irfan sahibi gençlik yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Başak, “Mevki ve makamlarımızın hakkını verip vermediğimizi emekli olduktan sonra daha iyi anlayacağız. İnsan, insana yardım ettiği müddetçe vardır. Eğer bir yerde başarı, mutluluk, huzur istiyorsak; o ailede, o toplulukta, birlik ve beraberlik esas olması lazım, paylaşım olması lazım, istişare olması lazım. İstişare ve paylaşımdan önemli bir diğer etken de aradaki ihtilafların aşılması, küskünlüklerin ve fikir ayrılıklarının giderilmesiyle mümkün olabilir” dedi.

 

Çocukların, okul çağına gelip de okula gitmemesinin kabul edilebilir olmadığını vurgulayan Başak, “Çevremizde okula gitmeyen çocukların varlığından haberdarsak bundan rahatsızlık duymalıyız. Eğitilmemiş, insanın her boyutuyla farklı alanlara girebilir. Dolayısıyla çevresine, topluma hatta ailesine zarar verebilir. Çocuklarımız, sağlıklı toplumun teminatıdır. Sağlıklı toplum eğitimle olur. Eğitim hakkı da en temel insan haklarından biridir. Hiçbir anne baba çocuğunu bu haktan mahrum etmemelidir” diye konuştu.

 

Toplantıda, daha sonra okul müdürleri okullarda sürdürdükleri çalışmalar, mevcut sorunlar ve talepleri hakkında bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu.

Okul Müdürleri Toplantısı Okul Müdürleri Toplantısı Okul Müdürleri Toplantısı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.