AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şubesi tarafından “Okul Öncesi Eğitimi Çalıştayı” düzenlendi. 
 OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, eğitim-öğretimin niteliğini artırmak için yapılacak çalışmaları planlamak, eğitimle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini değerlendirmek, eğitim-öğretim alanında yapılacak çalışmalara ışık tutmak, eğitimin niteliği ile ilgili gelişme ve değişmelere ilişkin durum tespiti yapmak, eğitim-öğretimin niteliğini olumsuz etkiyen eksiklikleri  gidermeye yönelik öneriler geliştirmek amacıyla "Güneşi Doğuran Çocuklarla Erken Eğitime Geçelim "sloganıyla  Okul Öncesi Eğitimi Çalıştayı” düzenlendi.

 Seyit Ali Onbaşı Anaokulu Konferans Salonunda yapılan çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, Milli Eğitim Müdür yardımcıları İshak Hasanoğlu ve Özlem Çeçen, şube müdürleri Kutbeddin Kaya, Fırat Kaya ve Mehmet Demir, okul müdürleri ile öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan,  çalışma gruplarını gezerek başarılar diledi .

 Okul öncesi eğitimin önemine değinen Turan, “Hayat boyu sürecek öğrenmenin temellerinin ilk 6 yaşta atıldığını, bu dönemdeki eğitimin de artık anne- babanın tek başına başaracağı bir konu olmaktan çıktığını biliyoruz. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekmektedir. Gün boyunca sürecek çalıştayımızın amacı okul öncesi eğitiminin aksayan her yönüyle ele almak, sorunları tespit ederek tüm ilçelerimizde ve ilçelerimize bağlı köylerde sorunları giderecek çözüm önerileri geliştirmektir. Hedefimiz ise kurum sayımızı ve öğrenci sayımızı arttırırken aynı zamanda okul öncesi eğitimin kalitesini de arttırmaktır. Bu çalıştayımızda çok güzel fikirlerin ortaya çıkacağını ve önümüzdeki yıl içerisinde ilimizdeki okullaşma oranına ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum”dedi.

Şube müdürü Kutbeddin Kaya ise , çalıştayın amacı ve  teknik boyutlarını katılımcılarla paylaşarak  çalıştay raporunu okuduktan sonra  çok  verimli bir çalışma olduğunu belirtip katılımcılara teşekkür ederek çalıştayı sonlandırdı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

05-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-2017

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.