AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİNDE OKULLAŞMA ORANINI ARTTIRMA TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce "Okul Öncesinde Okullaşma Oranını Arttırma" konulu toplantı düzenlendi.
OKUL ÖNCESİNDE OKULLAŞMA ORANINI ARTTIRMA TOPLANTISI

Seyit Ali Onbaşı Anaokulu’nda düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya, il merkezinde bulunan anaokulu müdürleri katıldı.

 Toplantıda, öğrencileri uzun eğitim-öğretim hayatına hazırlayan, temel alışkanlıkları kazandıran, sosyal becerilerini geliştiren ve deneyimleri zenginleştiren okul öncesi eğitiminin yaygınlaştırılması, okullaşma oranlarının arttırılması, okul öncesi eğitimi çağ nüfusu dikkate alınarak, daha fazla çocuğun okul öncesi eğitim imkânlarından yararlandırılması amacıyla mevcut okul öncesi eğitim kurumlarının  tam kapasite ile çalışması konusunda gereken her türlü önlemin alınması, okul öncesi eğitimin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için alan taraması ve çevre incelemesi yapılarak okula gelmeyen çocukların eğitime kazandırılması, okul öncesi eğitimin önemi ve önceliği hususunda toplumu bilinçlendirmek için kitle iletişim araçlarından yararlanılması, belediyeler, özel idareler, eğitim sever vatandaşlar ve müteşebbislerin okul öncesi eğitim kurumu açmalarının ve katkıda bulunmalarının teşvik edilmesi kararları alındı.

 Toplantının ardından şube müdürü Kutbeddin Kaya, Seyit Ali Onbaşı Anaokulu Müdürü Engin Tekintanğaç rehberliğinde sınıfları gezip incelemelerde bulundu.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

23-11-201623-11-201623-11-201623-11-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.