AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“O’NU EN GÜZEL KİM ANLATIR” YARIŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “O’nu En Güzel Kim Anlatır” proje yarışmasının finali yapıldı.  
“O’NU EN GÜZEL KİM ANLATIR” YARIŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerde düzenlediği “O’nu En Güzel Kim Anlatır” proje yarışmasında il merkezi ve ilçelerdeki birinciler Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan büyük finalinde Hz. Muhammed’in (S.A.V) hayatını anlattı.

 

Yarışma sonunda Eleşkirt Değirmenoluğu Ortaokulu öğrencilerinden Gülben Kahraman birinci, Merkez Eliaçık Ortaokulu öğrencilerinden Ümmü Gülsüm Beyazıt ikinci olurken, Tutak Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) öğrencilerinden Yağmur Aladağ ve Diyadin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Ruşen Bayram da üçüncü oldular.

 

Yarışmada birinci olan Eleşkirt Değirmenoluğu Ortaokulu öğrencilerinden Gülben Kahraman’a dizüstü bilgisayar, ikinci olan Merkez Eliaçık Ortaokulu öğrencilerinden Ümmü Gülsüm Beyazıt’a cumhuriyet altını, üçüncü olan Tutak Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) öğrencilerinden Yağmur Aladağ ve Diyadin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Ruşen Bayram’a da yarım altın, son 5’e kalan diğer öğrencilere de çeyrek altın verildi.

 

  Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen “Ekmek İsrafı” konulu resim yarışmasında Türkiye birincisi olan Ali Kaya’ya ve aynı yarışmanın şiir dalında mansiyon özel ödülünü alan Furkan Durak’a çeşitli hediyeler verildi. Öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, yarışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Yarışmayı, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler izledi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.