AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.
ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI

Bilgi Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmaya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Bilgi yarışması öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya ," Ağrı merkez ilçe 1. Bölge Ortaokulları 2.Dönem Müdürler toplantısında aldığımız karar doğrultusunda 1.Bölge Ortaokulları Bilgi Yarışması planlanmış, yarışmaya iştirak eden 10 okul arasında ön eleme yarışma sınavı yapılmış ,bu sınavda dereceye giren ilk beş okulumuz finalde yarışmaya hak kazanmıştır. Bugün bu finali izlemek, öğrencilerimizin yanlarında olmak adına burada toplanmış bulunmaktayız.  Bu yarışmanın amacı; İlimizde bilgi paylaşımının yaygınlaştırılmasına, öğrencilerde birlikte iş yapabilme -araştırma  duygusunun  geliştirilmesine, yarışma kültürünün kazandırılması ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmaktır. Amacımız sadece burada öğrencilerimizi birbirleriyle yarıştırmak değildir. Onların birbirlerini tanımalarına, kendilerine olan öz güvenlerini pekiştirmelerine, paylaşımda bulunmalarına vesile olmaktır. Her ne kadar bir yarışma formatı olsa da bize göre katılım sağlayan tüm öğrencilerimiz başarılıdır, emek sarf etmişlerdir. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Temel Eğitim Şubesi olarak İl geneli  Ortaokullar arası Bilgi Yarışmasını önümüzdeki yıl itibariyle Geleneksel hale getirme düşüncesindeyiz. Yarışma ve yarışabilme kültürünü bütün okullarımıza yaymak istiyoruz. Bu anlamda ortaokul müfredatını içeren bir soru havuzumuz oluştu. Soru havuzumuzu ilçelerimizden ve il dışından temin ettiğimiz sorulardan oluşturduk. Bu yıl liseler arası münazara yarışması, başta TUBİTAK projeleri olmak üzere birçok projeyle öğrencilerimiz aktif öğrenmeye , araştırmaya, ürün elde etmeye yönelik çalışmalarda bulundular. Yapılan bütün etkinliklerde temel gayemiz bir farkındalık oluşturmaktır. Elbette okullarımızda rutin işler ve dersler dışında ,öğrencinin okulu sevmesine, boş zamanlarını değerlendirmesine, hoşça vakit geçirmesine yardımcı olacak etkinliklerin yapılması okullarımızı sıkıcı ortamlar olmaktan kurtarır,öğrencide okula gitme hevesi oluşturur. Bu yarışmanın gerçekleşmesinde başta Cemil Meriç Ortaokulu müdürü ve öğretmenlerine, bölge ortaokul müdürleri, değerlendirme komisyonu- juri heyetine, salon tahsisi ve yarışmada 1’lik ödülü için sponsor olan okulumuz Özel bilgi ilk-Ortaokuluna, 2. ve 3. sırada dereceye girecek öğrencilerimizin ödüllerine sponsor olan Nurettin Dolgun Mesleki ve teknik Anadolu Lisesine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Yarışmaya katılan okullarımıza başarılar diler, hepinize saygılar sunarım”dedi.

 Yarışmada Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Genel Kültürden oluşan 21 soru soruldu. Yarışmanın sonucunda Cumhuriyet Ortaokulu birinci, 100 Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu ikinci, Kadir Has Ortaokulu üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren okullara çeşitli hediyeler verildi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.