AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTIRILMASI PROJESİ

Ağrı’da, “Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Projesi” (KEP2) bilgilendirme toplantısı yapıldı.
ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTIRILMASI PROJESİ

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ünün "Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Projesi" (KEP2)  kapsamında 15 pilot ilden biri olan Ağrı’da, 80 kişilik veli grubuna, eğitime devam konusunda başarılı olan rol modellerin tanıtılması ve kadınların başarı hikayeleri aracıyla farkındalık artırmak amacıyla Kültür ve Kongre Merkezi toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, "Bakanlığımız bünyesinde yürütülen ´Özellikle Kız Çocuklarının Okullaşmasının artırılması´ projesi kapsamında pilot il olan ilimizde bu kapsamda örgün eğitime devam etmeyen birçok çocuğumuzu okula kazandırmış bulunmaktayız. Örgün eğitime ikna edilemeyen velilerin çocuklarını ise açıköğretime yönlendirerek ilimiz eğitimine katkıda bulunduk. Müdürlüğümüzün 4 yıldır başarı ile sürdürdüğü “Yarın Sizdeyiz Projesi” kapsamında yapılan ev ziyaretleri ile okula gönderilmeyen kız ve erkek çocuklarımızın okula gönderilmesi için ikna çalışmaları yapılmıştır. Bunun yanında okula devam noktasında sıkıntılı olan öğrencilerimizin velilerine yönelik çeşitli eğitimler ziyaretler yapılmıştır”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

23-11-201623-11-201623-11-201623-11-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.