AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SENE BAŞI REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı sene başı rehber öğretmenler toplantısı düzenlendi.
SENE BAŞI REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya İl Mili Eğitim Müdürü Hatem Dursun, şube müdürü Kutbeddin Kaya, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Serdar Gedik ve il genelinde görev yapan rehber öğretmenler katıldı.

 Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, öğretmenliğin insanlık tarihi kadar eski bir meslek olduğunu belirtti.

 Öğretmenlerden çıkan hedefin Türkiye’nin hedefi olduğuna dikkati çeken Dursun,“Bizim medeniyetimiz ve inancımıza göre  ‘bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum anlayışı tüm eğitim sistemimize hakimdir.  İlim Çin’de de olsa alınız’ diyen bir medeniyetten bir inançtan geliyoruz. Öğretmenlik bir sevda işi, bir aşk işi; yüreğinizde hissetmeniz ve bunun gereğini yapmanız gerekir. Çocuklar bizim geleceğimiz, istikbalimiz, istiklalimiz. O elinizdeki hamuru güzel bir cevhere dönüştürmek bizim elimizde.  İnsanlık, iyi eğitilmiş bir nesille kurulabilir. Bunu da yapacak olan sizlersiniz kıymetli öğretmenlerimiz. Ailelere ulaşın, öğrencilerde okul aidiyet duygusu geliştirmelerine yardımcı olun. Meslekî ve bireysel rehberlikte etkili ve verimli çalışmalar yapın. Biz her zaman yanınızdayız, size inanıyor, güveniyoruz. Yeni eğitim, öğretim yılınız hayırlı olsun”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.