AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Servis Şoförlerine Denetim

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce merkez köylerden gelen öğrencilerinin taşımalarını sağlayan yüklenici firma ve şoförlere yönelik denetim yapıldı.
Servis Şoförlerine Denetim

Erzurum Yolu 4. kilometrede yapılan denetimde bazı şoförlerin kurallara uyduğu görülürken bazılarının da kurallara uymadığı tespit edildi. Öğrenci dışında yolcu taşıyan, fazla öğrenci taşıyan şoförlerin plakaları alınarak cezai işlem uygulandı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, amaçlarının eğitimde kaliteyi artırmak olduğunu söyleyerek, özellikle taşımalı eğitimde bu kaliteyi üst seviyede tutmak zorunda olduklarını söyledi.

 

Başak; "Ağrı il merkezinde ilköğretimlerde 110, ortaöğretimlerde de taşıma kapasitesine göre 80, toplamda da 190 araçla öğrencilerimizi taşıma hizmeti kapsamında Ağrı merkezdeki okullara getirerek eğitim hizmeti vermekteyiz. 190 araç ile yaklaşık olarak 3 bin 50 öğrencimiz taşınmaktadır. Tabi bu taşıma hizmetini yaparken de öncelikle biz şoförlerimize taşıma eğitimi verdik. Onlara yapmaları gerekenler konusunda seminer verdik. Uyarılarda bulunduk. Bu uyarıların sonucunda da kasım ayı itibari ile denetimlere çıktık. Denetimler esnasında kurallara uyan arkadaşlarımız var. Onlara biz teşekkür ettik. Bunun yanında halen öğrencilerimizin dışında da yolcu almaya devam eden şoförler var. Onlara daha önce uyarılarda bulunduk. Aynı şekilde devam eden şoförlerimize de 3 günlük cezalar kesildi. Bunun yanında da yüklenici firmanın bize verdikleri plakalar noktasında sıkıntı vardı ya da taşıması gereken şoförün yerine başka şoför gelebiliyordu. İşte arkadaşlarımız bunların denetimlerini yaptılar. Bunlarla ilgili uyarılarda bulundular. Her çocuğumuz bizim için çok kıymetli. Yüklenici firmaya büyük işler düşüyor. Çocuklarımız için yapılabileceklerin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Burada her bir çocuk bir candır. Şoför arkadaşlarımız unutmamalılar ki her biri bir can taşıyor. Şoför arkadaşlarımıza bu anlamda her türlü uyarılarda bulunduk. Buna rağmen kurallara uymayan şoför arkadaşlara ve yüklenici firmaya cezalarımızı kestik. Uymayanlara ceza kesmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim Servis Şoförlerine Denetim

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.