AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı

Ağrı Ziraat Odası Başkanlığı’nın sosyal medya üzerinden “Ağrı Aydınlanıyor” sloganıyla başlatılan kampanyası kapsamında toplanan 24 bin kitabın dağıtım töreni yapıldı.
Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı

Ağrı Ziraat Odası Başkanlığı’nın çiftçi ailelerin çocuklarına yönelik sosyal medya üzerinden “Ağrı Aydınlanıyor” sloganıyla başlatılan kampanyası kapsamında toplanan 24 bin kitabın dağıtım töreni yapıldı.

 

Ağrı merkeze bağlı Aslangazi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programda konuşan Vali Mehmet Tekinarslan, yaklaşık 40 gün önce başlatılan kampanyanın başarıyla sonuçlandığını ve hedefinin üstüne çıkarak 24 bin kitap toplandığını belirtti.

 

Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir ve emeği geçen herkesi kutlayan Vali Tekinarslan, “Meslek odalarının sadece kendi alanlarında değil, üyelerinin diğer ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak faydalı işler yapması bizi sevindiriyor. Kampanya kapsamında 24 bin kitap elimize ulaştı. Daha yolda olanlar da var. Tahmini 30 bini bulmasını bekliyoruz. İnşallah bu kampanya diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olur. Başta eğitim olmak üzere kişisel gelişime ve ekonomik gelişime katkı sağlar" dedi.

 

Sosyal medyanın istenirse faydalı işlerde de kullanıldığına vurgu yapan Vali Tekinarslan, Türkiye’nin her yerinden kampanyaya tek bir kitap olsa dahi katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Vali Tekinarslan, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi tarafından başlatılan kampanyaya da Ağrı´dan bin yüz kitap gönderildiğini ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ise, Ağrı’nın özellikle son 3 haftadır Türkiye’de kitap etkinliği noktasında yoğun bir şekilde zaman geçirdiğini söyledi.

 

Başak, “Geçen hafta biz 1. Ağrı Okuma Etkinliği düzenledik. 100 bine yakın kitap, 25’e yakın yayın evi ve 10 civarında yazarımız da Ağrı’ya geldi. Kimisi kitap okuma noktasında katkı sağladı, kimisi de seminer verdi. Bu bir haftalık kitap etkinliği sonucunda 45 bine yakın kitap çocuklarımızın, ailelerimizin evine girdi” dedi.

 

Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir de, tüm Türkiye´yi kapsayan bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.

 

Aydemir, "İnsanlara yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu söylemek istedik. Bu birlikteliğin oluşması için elimizden gelen her şeyi yapmak istedik. Bu gönül köprüsünü kurmaya çalıştık. Tabi biz bu kampanyayı çok güzel bitirdik. Yaklaşık 40 gün önce twitter üzerinden ´#agrıaydınlanıyor´ sloganıyla başlattığımız kitap toplama kampanyası hedefine ulaştı. Ağrılı çiftçi ailelerinin çocukları için başlatmış olduğumuz kitap toplama kampanyasında hedefimiz 20 bin kitaptı. 40 günlük süreçte hedefimizi aştık. Şu an 24 bin kitap toplamış bulunuyoruz. Toplanan kitaplar gelmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinde ilk defa başlatmış olduğumuz böyle bir kampanyada başarılı olduk” diye konuştu.

 

Konuşmalardan sonra kampanyaya katkıda bulunanlara Vali Tekinarslan tarafından teşekkür belgesi verildi. Daha sonra Vali Tekinarslan ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere kitap dağıtıldı. Sınıfları gezen Vali Tekinarslan, öğrencilerle sohbet etti.

Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı Sosyal Medya Üzerinden 24 Bin Kitap Toplandı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.