AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşlıçay’da Edebiyat Günleri

    Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi tarafından öğrencilere yönelik ‘Edebiyat Günleri’ düzenlendi.
Taşlıçay’da Edebiyat Günleri

İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesinde düzenlenen ‘Edebiyat Günleri’ programına Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaya, Şube Müdürleri Özlem Çeçen, Yakup Turan ve Nezir Sevim, Eğitimci - Yazar Ferzende Tanışır, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Programda konuşan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Kendisine, ailesine, milletine ve insanlığa faydalı olmanın yolunun eğitimle başladığını söyledi.

 

Bir ülkede okur-yazar oranı ne kadar yüksek olursa o ülkede kalkınmanın o derece ivme kazandığını vurgulayan Başak, “Her alanda baş döndürücü değişimin ve gelişmelerin yaşandığı dünyamızda “Bilgi Toplumu” olma yarışı büyük bir hızla devam etmektedir. Tüm bu hızlı değişimlerin gerisinde kalmadan ayak uydurmak, hatta ön saflarında yer almak, ancak iyi ve topyekun eğitilmiş insan gücünün varlığı ile mümkün olacaktır” dedi.

 

Başak’ın konuşmasının ardından Eğitimci-Yazar Ferzende Tanışır bir söyleşi yaptı. Söyleşi sonrası Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak tarafından Eğitimci-Yazar Ferzende Tanışır’a plaket verildi. Daha sonra yazarlar ve şairler sokağı gezilirken, öğrencilerin şiir dinletisi izleyenlerden tam not aldı.

Taşlıçay8217da Edebiyat GünleriTaşlıçay8217da Edebiyat GünleriTaşlıçay8217da Edebiyat GünleriTaşlıçay8217da Edebiyat GünleriTaşlıçay8217da Edebiyat Günleri

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.