AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşlıçay´da Toplu Açılış Töreni

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde yapımı tamamlanan Anadolu Lisesi Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu, dokuma atölyesi, cami ve afet konutlarının açılışı törenle yapıldı.
Taşlıçay´da Toplu Açılış Töreni

Taşlıçay-Doğubayazıt yolu üzerinde gerçekleştirilen kura çekimine Vali Mehmet Tekinarslan, Taşlıçay Kaymakamı Atif Çiçekli, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Belediye Başkanı İsmail Taşdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Açılışta konuşan Vali Mehmet Tekinarslan, bu tür hizmetlerin mutluluk verici olduğunu söyledi.

 

Taşlıçay´ın her geçen gün büyüyerek geliştiğini ifade eden Tekinarslan, “2010 yılında Taşlıçay´da can kaybı olmadan sadece mal kaybının yaşandığı bir sel afeti meydana geldi. Tabii bu afet ile oluşan yaralar hemen sarıldı. Yaşanmış bir afet nedeniyle yapılmış bu konutları hak sahiplerine teslim ettiğimiz andan itibaren artık bu konutlar hak sahiplerinindir. Bu konutlar afet nedeniyle evinde hasar meydana gelmiş aileler tarafından kullanılmalıdır. Bazı yerlerde görüyoruz ki konutu alıp başka yerde oturuyorlar. Bu nedenle siz hak sahipleri devletimizin yapıp sizlere verdiği konutlarınıza sahip çıkarak içerisinde gönül rahatlığıyla oturun. Tüm konutlar son derece modern ve tüm imkanlara sahip konutlardır. Allah başka afet göstermesin, hak sahiplerine konutları hayırlı olsun” dedi.

 

Afet konutları kurasının ardından ilçede yapımı tamamlanan Taşlıçay Belediyesi Halı ve Kilim Dokuma Atölyesi, Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu, Sofi Abdulhadi Camisi Sofi Abdulhadi Camii´nin ve 200 öğrenci kapasiteli Taşlıçay Anadolu Lisesi Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu´nun açılışı yapıldı. Tören, yemeğin ardından sona erdi.

 

 

 Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni Taşlıçayda Toplu Açılış Töreni

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.