AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlimizde, TÜBİTAK 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bilgilendirme toplantısı yapıldı.
TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaöğretim öğretmenlerinden bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya, psikoloji, sosyoloji ve tarih branşlarında yaklaşık 200 kişinin katılımıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Van Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç, Şube Müdürü Özlem Çeçen, Ar-Ge Birimi ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda projelere başvuru nasıl yapılır, hangi alanlarda başvuru yapılır konularında bilgi verildi.

 

Toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, projelerle öğrencilerin kendilerini değerli hissettiğini, özgüvenlerine katkıda bulunduğunu belirterek, “Ne kadar çok öğrencimizi projelere dahil edebilirsek o kadar çok öğrencimizi kazanacağız" dedi.

 

Proje yaparak başarılı öğretmenlerin ödüllendirileceğini belirten Başak, bunun yanında TÜBİTAK’ın da  bir okuldan 25 ve üzeri başvuru yapılması halinde, o okula 5 bin TL ödül vereceğini söyledi.

 

Toplantı, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Van Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç’un proje hakkında bilgilendirici sunumu ile devam etti. Öğretmenlerin proje hakkında sorularının cevaplanmasının ardından toplantı sona erdi.

 

TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.