AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU (Ek Başvuru)

T.C 

AĞRI VALİLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN VE VEKİL ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

 

İlimiz Merkez İlçeye  bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda; vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere;Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2017(KPSS-P 121) Beden Eğitimi (BESYO), Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

 

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

 1-İhtiyaç duyulan alanlar; İNGİLİZCE, ALMANCA, OKUL ÖNCESİ, SINIF ÖĞRETMENLİĞİ, MUHASEBE VE FİNANSMAN, GÖRSEL SANATLAR, SAĞLIK HİZMETLERİ, ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ, HASTA-YAŞLI BAKIMI, GİYİM ÖĞRETMENLİĞİ, GÜZELLİK VE SAÇ BAKIMI.

 2-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarihli ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

 3-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır

 4-Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır. 

  5-Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir. 

Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

6-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre kura çekilecektir.

7-Başvurular 26-28 Eylül 2017 tarihleri arasında sistem üzerinden alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüz atama şubesine teslim edilecektir.

8-Başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra, KPSS Puan üstünlüğüne göre görevlendirmeleri yapılacaktır. 

4 Yıllık Lisans mezunları ve emekli öğretmenlerin başvuruları alınacaktır. Yukarıda belirtilen bölüm mezunları dışında, diğer Fakülte mezunlarının müracaatları alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

3- Formasyon belgesi (var ise).

4- KPSS Sonuç Belgesi         

5- Sabıka Kaydı

6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

 

 

 

                       Yakup TURAN

             Milli Eğitim Müdürü 

 

 

 

 NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir. Duyuru sadece Merkez ilçe için geçerlidir. Başvuru ekranında ilçe seçimi için sadece Merkez İlçe seçimi yapmanız gerekmektedir.

Duyuru Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez İlçeye yapılan başvurular için geçerlidir.

Diğer İlçelerimize yapılan başvurularla ilgili onay v.s işlemleri ilgili ilçeler tarafından değerlendirilecektir.

 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.