AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UYUM EĞİTİMİ SEMİNERİ

Ağrı’ya yeni atanan öğretmenlere ‘Uyum Eğitimi’ semineri verildi.
UYUM EĞİTİMİ SEMİNERİ

Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, Şube Müdürü Hilmi Suat Yılmaz ve kent merkezine atanan 601 öğretmen katıldı.

 

 Yeni atanan öğretmenlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun,”Bugün eğitim ordusuna katılmanın ilk ve en önemli adımını atmış bulunmaktasınız. Hepiniz okuyarak çalışarak bileğinizin hakkıyla girdiğiniz sınavlar ve aldığınız eğitim sonucunda bu mesleğe katılmaya hak kazandınız. Öğretmenlik mesleği bütün meslekler içerisindeki en kutsal ve en onurlu meslektir. Sizin gibi genç ve dinamik öğretmen adayları bu mesleğin bütün zorluklarına göğüs gererek alnınız dik bir şekilde mesleğinizi icra edeceksiniz. Sermayesi insan olan tek meslek öğretmenlik mesleğidir. Bu nedenle görev yapacağınız okullarımızdaki öğrencilerimize şefkat, merhamet ve adalet duyguları içerisinde yaklaşmanızı, onları kazanmanızı ve topluma kazandırmanızı sizlerden bekliyoruz. Her öğrencimizin tek tek fert olarak bizler için önemi vardır. Kazanacağımız her insan bu toplumun geleceğine yaptığımız en büyük yatırımdır. Sizlerden ilk günkü heyecanınızı kaybetmeden mesleğinizi icra ettirmenizi bekliyorum. Aklınızda hiçbir soru işareti kalmasın. Ağrı’ya atandığınız için oldukça şanslısınız çünkü görev yapacağınız bu il bir huzur kentidir. Ben sizleri bir kez daha kutluyor yeni görevinizin sizlere, ilimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

 

 Dursun’un konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, yeni atanan öğretmenlere, öğretmen mesleği ve Ağrı kültürel özellikleri hakkında bilgiler verdi.

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

....

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.