AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ IŞIN, BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

Vali Musa Işın, Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonasında ve Avrupa Kros Şampiyonasında birinci olan Ağrılı sporcuları ödüllendirdi.  
VALİ IŞIN, BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Kayalı Koşu Genç Erkekler Türkiye Birincisi Okan Alalma, Kayalı Koşu Genç Kızlar Türkiye Birincisi Seher Kaçmaz, Kayalı Koşu Küçük Erkekler Türkiye Birincisi Cumali Doğan ile Atletizmde Avrupa Kros Şampiyonasında Genç Kadınlar Birincisi Nurdan Dağtekin, Genç Erkekler Birincisi Yakup Gündüz, okul müdürleri ve öğretmenleri ile Vali Işın’ı ziyaret etti.

 Sporcuları kabul eden Vali Işın, başarılarından dolayı tebrik etti. Ağrı’da sporun hemen her branşında başarılı sporcular yetiştiğini ve önemli sonuçlar elde ettiğini belirten Vali Işın, “Bu bizim için sevindirici bir durum. Pırıl pırıl gençler hem ilimiz adına hem de kendi adlarına önemli başarılara imza atıyorlar. Biz de bu başarıların devamını sağlamak için, sporcularımızın spor yapabilecekleri alanlar yapmaya devam ediyoruz.  Hâli hazırda 2500 kişilik kapalı spor salonumuzu kısa zamanda hizmete açacağız. Buz Pateni için yer temini yapıyoruz. Eleşkirt’te kayak tesisi açıyoruz. Bunun yanı sıra henüz proje aşamasında olan diğer projelerle inşallah ilimizde sportif faaliyetlere yönelik yatırımlarımız devam edecek. İnşallah sizler de başarılar elde etmeye devam edersiniz” diye konuştu.

 Başarının en büyük sırrının inanmak, çalışmak ve istikrarlı olduğunu vurgulayan Vali Işın, “Tabi bunu güzel bir ahlakla süslediğiniz zaman, sizden iyisi olmaz” dedi.

  Sporcularla bir süre sohbet eden Vali Işın, daha sonra AK Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe ile birlikte sporculara birer Cumhuriyet altını hediye etti.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

16-02-201616-02-201616-02-201616-02-201616-02-201616-02-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.