AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ IŞIN, KÖY ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Musa Işın, ‘Ayda Bir Nefes’ projesi kapsamında köylerde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi
VALİ IŞIN, KÖY ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Musa Işın´ın, Vali Yardımcısı Rasim Belge, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu ve köylerde görev yapan öğretmenler katıldı.

 

Burada öğretmenlere seslenen Vali Musa Işın, “Kentte uygulanan müfredat ile tüm Türkiye’de uygulanan müfredatın aynı olmasına rağmen, çok ciddi sıkıntılar var. Doğu Anadolu’da, Hakkari’de, Şırnak’ta ve Ağrı’da eğitimde ciddi manada sıkıntı, eleştiri, serzeniş ve problemler var. Aldığımız bilgiye göre ortalama olarak en fazla bir öğretmen 14 ay burada görev yapmakta. Bazı sınıflarda bir yıl içinde dört öğretmen değiştirmektedir. Sizler de takdir edersiniz ki bu durumda öğrencilere bir şeyler vermek mümkün değildir. Öğretmen arkadaşlarımız eğer bu konuda kaldıkları sürede yetersizlik gösterirlerse, eğitimde başarılı olmamız mümkün değil” diye konuştu.


Eğitim atmosferinin oluşabilmesi için ailelerin de kendi çocuklarına değer vermesi ve eğitimi önemsemeleri gerektiğine vurgu yapan Vali Işın, “Devletimiz güçlü. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Fiziki açıdan sıkıntılarınız varsa bildirin biz de gerekli tedbirleri alalım. Bir yerde eğitim aşkı olursa ve bir meşale yakılırsa biz oradayız ve orada da olacağız. Bir öğretmenin en az 3 yıl tayin istemeden çalışması gerekiyor” dedi.


Vali Işın, “Madem bu ülke bu vatan bizim; biz bu topraklarda birlik, beraberlik, huzur ve barış içerisinde yaşamak istiyorsak, herkesin fedakarlık yapması gerekir. Sizlerin büyük bir kısmı daha yeni başlamış genç arkadaşlarımız. Daha ilk günden itibaren ben buradan nasıl giderim hesabı yapılırsa, ne siz ne de biz mutlu oluruz, ne de bu ülkeye karşı olan borcumuzu ödemiş oluruz. Sizin yerinizde olmak isteyen belki binlerce insan vardır. Televizyonlar da görüyorsunuz. Bizi alın diye protesto ve eylem yapanları. Daha dün torba kanuna bir madde ilave edildi. 47 bin öğretmen alınacak diye. Neden? Bu talepten dolayı. Öğretmenlik yapıyorsak fedakarlık yapmalıyız. Bize emanet edilen çocukları yarınlara iyi hazırlamamız, iyi yetiştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.