AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ IŞIN, PANSİYONDA KALAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Vali Musa Işın, “Pansiyonum Güzel Evim” projesi kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinin pansiyonunda kalan öğrencileri ziyaret etti.
VALİ IŞIN, PANSİYONDA KALAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

İki yıldır bütün pansiyonları ziyaret ettiğini belirten Vali Işın, "Sizin daha iyi bir ortamda ve daha iyi şartlarda eğitim alabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Sorun ve istekleri bizzat sizlerden dinlemek için buradayız. Şimdi bunu bir proje kapsamında yaparak her konuda eksikleri gidermek için çalışıyoruz" diye konuştu.

Öğrencilere eğitim hayatından bahseden Vali Işın, "Ben sizden daha zor şartlarda okudum. Bizim okuduğumuz okul da ev de kerpiçtendi. Liseye gittiğim yıl lastik ayakkabıları çıkarabildim. Kilometrelerce yürüyerek okula gidip geldim. Ama şimdi çok şükür devletimiz zengin ve imkanları daha iyi. Sizin bizden daha başarılı olmanız lazım. İçinde bulunduğunuz şartları değerlendirmeniz lazım. Aileniz, toplumumuz ve ülkemiz için faydalı birer birey olmak için çaba göstermeniz lazım. Bizim kültürümüz bizim inancımız bunu gerektiriyor" ifadelerinde bulundu.

Okulun isminin 15 Temmuz Şehitleri olarak değiştirildiğini hatırlatan Vali Işın, "Ülkemiz üzerinde tarihin her döneminde çeşitli oyunlar oynandı. Her dönemde bazı terörist grupları ülkemizin başına bela ettiler. En son dini değerlerimizi kullanarak güçlenen FETÖ terör örgütü bir darbe girişiminde bulundu. 15 Temmuz darbe girişimi en hafif ifadeyle bir işgal hareketiydi. Ama bu millet ülkesine, iradesine ve geleceğine sahip çıktı. Ve yüzlerce şehit verdik. Onların sayesinde bu ülkenin geleceğine darbe vurmak isteyenler amaçlarına ulaşamadı. Allah onlara rahmet etsin. İşte sizler de bunu farkında olarak burada okuyacak ve onların canlarını feda ederek koruduğu bu ülkeye hayırlı nesiller olarak yetişeceksiniz" şeklinde konuştu.

Uzun süre öğrencilerle sohbet eden Vali Işın, ziyaret sonrasında öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Vali Işın´ın ziyaretine, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu ve Şube Müdürü Kutbeddin Kaya eşlik etti.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

13-11-201613-11-201613-11-201613-11-201613-11-201613-11-201613-11-201613-11-201613-11-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.