AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ IŞIN TEOG BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Vali Musa Işın, TEOG sınavlarında bütün soruları doğru yanıtlayarak birinci olan öğrencileri makamında kabul etti.  
VALİ IŞIN TEOG BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

  İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun; beraberindeki öğretmen, okul müdürleri ve velilerle birlikte Vali Işın’ı ziyaret etti. TEOG’da birinci gelen Diyadin Atatürk Ortaokulu öğrencisi Sevdanur Aslan ile Baloluk Ortaokulu öğrencisi Halil İbrahim Aydın’a Vali Işın tarafından birer altın hediye edildi.

  Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Vali Işın, “Çalışmaya ve başarılı olmaya devam edin. Yeni öğrenim hayatınızda daha dikkatli ve özenle çalışmanız gerekiyor. Bunun için de iyi arkadaşlıklar edinmeli, zamanı iyi değerlendirmeli ve disiplinli bir şekilde çalışmalısınız. Başarılı olmak için bir hedef belirlemek ve o hedefe ulaşmak için bir program dâhilinde çalışmak lazım. İnşallah bundan sonra da hayatınızın her alanında başarılı olursunuz” ifadelerinde bulundu.

 Öğrencilerin daha başarılı olması ve eğitimdeki başarı seviyesinin iyi bir hale gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Işın, “Ülkemizdeki müfredat ile ilimizdeki müfredat arasında bir fark yok, aynıdır. Ama bizim burada bir eğitim atmosferini oluşturmamız lazım. Öğrencilerimizin ders çalışabileceği ortamlar oluşturmak zorundayız. Bunun için de gençlik merkezlerinde, kütüphanede, Kültür Kongre Merkezi’nde bu ortamları oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. İnşallah öğrencilerimize bu imkânı sunacağız. Derslik konusunda iyi durumdayız ve bunu daha da iyileştirmek için çaba gösteriyoruz. Ailelerimizin de eğitim konusunda çocuklarımıza sunacağı katkı ile daha iyi durumlara geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 Ziyaret sonrasında Vali Işın tarafından öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi. Ziyaret fotoğraf çekimi ile son buldu.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.